مراحل بهبود

همانطور که گفته شد بروز تورم در روزهای سوم تا هفتم می تواند پیش آید که این تورم در ناحیه پیشانی یا گونه است. البته راه هایی وجود دارد که می توان شدت آن را کم کرد و یا جلوی بروز آن را گرفت که قبلاً‌ توضیح داده شده است. در روز نهم تا یازدهم بعد از عمل در بیمارانی که به روش FuT   عمل شده اند می توانیم بخیه را بکشیم چون هر چه سریعتر بخیه ها کشیده شوند خط محل بخیه کمتر بجای می ماند. در روش FuE  محل پانچ ها در روز هشتم در حال بهبود می باشد.

از روز یازدهم به بعد می توان کروتها  یا دلمه های تشکیل شده در محل کاشت را پاکسازی نمود.

مراحل بهبود:: مرکز کاشت موی دکتر توکلی

62-تا روز دوازدهم سر به این شکل می باشد، که در روز 12 پاکسازی این ناحیه انجام می شود و سر به حالت عادی در می آید. می توان تا روز 12 برای پوشش سر از کلاه استفاده کرد.

 

یعنی بعداز این پاکسازی در محل کاشت ، سر باید به حالت عادی برگردد.

مراحل بهبود:: مرکز کاشت موی دکتر توکلی

59-عکس قبل از عمل (سمت چپ) و عکس ناحیه کاشت پس از پاکسازی

مراحل بهبود:: مرکز کاشت موی دکتر توکلی

60-سر پس از پاکسازی در روز دوازدهم(سمت راست)و عکس قبل از عمل

در بعضی از مراکز به بیماران گفته می شود این پوسته ها در محل کاشت ظرف مدت یک ماه خود به خود ریزش پیدا می کند؛ این صحبت صحیح می باشد ولی به علت ظاهر غیر طبیعی در ناحیه کاشت لازم است بیماران از کلاه به مدت طولانی تر استفاده نمایند.

از روز یازدهم به بعد دیگر به هیچ وجه مراقبتی لازم نیست چون دیگر هیچ چیز موهای کاشته شده را به خطر نمی اندازد . موهای کاشته شده در این مدت یازده روز 1 تا 2 میلی متر رشد کرده و پوست این ناحیه رنگ صورتی خواهد داشت که این تغییر رنگ نیز بعد از 2 الی  4 ماه از بین خواهد رفت.

از چه زمانی کارهای روزمره را می توان شروع کرد؟

کارهای روزمره و حضور در محل کار از روز بعد از عمل بلامانع است. البته همان طور که گفته شد پانسمان تا 3 روز روی سر خواهد بود. ولی ورزش و استخر و انجام کارهای سنگین تا روز یازدهم ممنوع می باشد چون سبب تورم شدید در ناحیه پیشانی و صورت خواهد شد. البته از روز یازدهم به بعد ورزش به هر شکل بلامانع خواهد بود.

مرکز کاشت موی دکتر توکلی